Vandens filtrai

 

Nepakankamai gera vandens kokybė lemia apsisprendimą dėl vandens filtro montavimo būtinybės. Priklausomai nuo šaltinio ir vandens paskirties, parenkamas atitinkamas filtras. 68% vartuotojų dažniausiai naudojasi paruoštu vandeniu iš centralizuotų vandens tinklų,  kurį  kaip ir  nebereikia pakartotinai valyti, tačiau toks vanduo nevisai tinkamas gerti.  Didelis kiekis geležies ir mikroelementų, tokių kaip pvz. kalkės, sugeba  apsunkinti įvairiapusišką vandens naudojimą. Užkalkėjimą pastebime po kelių savaičių nuo naudojimo pradžios, t.y. virduliai ir vandens čiaupai pasidengia baltomis nuosėdomis,kurias sunku išvalyti, be to toks vanduo kenkia sveikatai ypač vaikams ir žmonėms su jautria įmuninę sistema. Didelis geležies kiekis pasireiškia ypač nemaloniu vandens kvapu ir skoniu, kartais net turi rudą atspalvį. Dėja, dauguma vandentiekių Lietuvoje yra špižiniai ir tik nedaugelis keičiamas  PE vamzdynais.  Šiais laikais yra sukurta nemažai naujoviškų brangių vandenį valymo įrenginių. Norint pagerintį mūsų gyvenimo kokybę ir apsaugoti savo ir artimųjų sveikatą siulome naudoti paprasčiausią-buitinį vandens valymo filtrą.

Mechaninio valymo filtras

Mechaninės filtracijos kasetės sulaiko smulkiasias daleles (iki 5 mikronų), tokias kaip smėlį, molį ir dumblą. Toks dažniausiai naudojamas imant vandienį iš centralizuotų tinklų, norint apsisaugoti nuo naturalių nuosedų susidarusių ilgame vandentiekio tinkle, arba kaip pirmas filtras imant vandienį iš gręžinio.

Automatinio valymo filtrai

Automatiniai nukalkinimo filtrai naudojami namo arba buto įvadę, norint apsaugotį viso namo vandentiekio sistema nuo kalkių poveikio. Priklausomai nuo sunaudojamo vandens kiekio, filtras pats ''apsivalo'' ir lieka visa laika veiksmingas.Filtrų pralaidumas iki 4 m3/val, užpido kiekis iki 125 litrų.  Vienintėlis rupestis - druskos kiekis talpoje.Talpą nesunkiai galima išsivalyti patiems.
Automatiniai nugeležinimo filtrai - tai dvėjų talpų nuosekliai sujungtų filtravimo kolonų įrenginys. Vienoje kolonoje ištirpdyta geležis tampa rūdimis o kitoje rūdys pašalinamos iš vandens. Dingsta nemalonus kvąpas ir skonis, vanduo tampa tinkamas gerti ir naudoti buityje. Filtrai patys apsivalo ir nereikalauja papildomo aptarnavimo. Debitas iki 2,5 m3/val ir užpildo kiekių iki 100 litrų.
Atbulinės osmozės mažo debito filtrai skirti geriamojo vandens naudojimui. Specialus membraninis filtras praleidžia vandenį ir  nepraleidžia  vandenyje ištirpusių cheminių elementų, tarp jų ir sunkiujų metalų. Filtravimo procesas yra labai lėtas, todėl vandens kiekis yra  ribotas. Yra galimybę  ''išvalytą'' vandienį mineralizuoti. Papildomai asortimente yra aktyvuotos anglies filtrai, UV baktericidiniai filtrai, įvairūs mechaniniai filtrai kaip gyvenamiesiams namams taip ir pramoniniams pastatams. Filtrų kilmės šalys USA, Kanada ir ES.
 
smart foreash